Smartfon wykryje promieniowanie

Jak połączyć strach przed radioaktywnością, najnowsze technologie i jeszcze na tym zarobić? Wprowadzić na rynek smartfon wykrywający promieniowanie. Sprzedaż takich telefonów zapowiedział Softbank – japoński operator telefonii komórkowej.

Trzęsienie ziemi, tsunami i wybuch reaktora w Fukushimie 11 marca 2011 roku wciąż dają się we znaki mieszkańcom wschodniego wybrzeża Japonii. Jakiś czas po katastrofie władze informowały o radioaktywnych hot spotach, miejscach w których poziom promieniowania jest powyżej normy.

Antynuklearne nastroje (całkiem zrozumiałe w Japonii) powodują, że mieszkańcy wzywają do monitorowania pod względem radioaktywności szkół i innych miejsc publicznego użytku.

Softbank odpowiada na potrzeby konsumentów i jak mówi szef firmy, Masayoshi Son „Zagrożenie płynące z katastrofy nuklearnej jest niewidoczne dla ludzkich oczu i powoduje ogromny niepokój, zwłaszcza matek małych dzieci”.

Smartfon z serii Pantone będzie dostępny w sprzedaży tego lata, w 8 kolorach. Wbudowany chip od Sharpa będzie mierzył poziom radioaktywności w mikrosiwiertach na godzinę.

Urządzenie ma być bardziej przyjazne użytkownikowi niż typowy licznik Geigera. Softbank, trzeci co do wielkości operator w Japonii nie zdradza na razie ceny smartfona, ale Son zapewnia, że będzie to w miarę przystępna cena.

Czy taki smartfon jest faktycznie potrzebny czy też może jest to próba zarobienia na bojących się promieniowania klientach?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s