Norton Omamori chroni dane i ma fajną reklamę

Norton Omamori to antywirus USB i tyle mam do powiedzenia w kwestii technicznej, bo dzisiaj bardziej mnie  interesuje reklama produktu. „Guarding your cute anime collection! Nyan!”


Spróbujcie wytrzymać 2.58 minuty nawijania słodkiego glosiku i powiedzcie co myślicie. Tekst pod filmem to w zasadzie spoiler, więc polecam czytać resztę wpisu po obejrzeniu wideo. A dla niewtajemniczonych, omamori to amulet kupowany zazwyczaj w świątyniach. I tak też to USB wygląda – jak taki świątynny amulet.

Trzeba przyznać, PR-owcy mieli nosa – w niespełna 3 minutach zawarli całą esencję wyobrażeń i stereotypów o Japonii. I tak mamy wykorzystanie japońskiego folkloru i wierzeń, np. modły nad zwykłymi USB, z których w końcu rodzi się „The Blessed Data Backup USB Guardian Amulet” (!)

Dalej jest już tylko lepiej – jest wirus w postaci wojownika ninja, 6 słodkich dziewcząt będących personifikacją rodzajów „omamori” od Nortona. Pojawia się otaku, zboczony pan w średnim wieku, elegancka kobieta w kimono skrywająca swoje „dorosłe” tajemnice… Pojawia się nawet yakuza.

Mi się to nawet podoba, jest pięknie zrobione, zabawne i przyciąga uwagę a to przecież chodzi w reklamie.

Dzięki Bob za nadesłanie filmu!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s