Charity Kids – pray for Japan

Przepraszam za kilkudniową nieobecność 😉 Wynagrodzę to porcją zdjęć i tekstu.

Kids Festa – pyszne jedzenie, wyjątkowe stoiska z rękodziełem, spotkania dzieci ze znanymi ludźmi oraz free market… Kids Festa to festyn zorganizowany  przez City Life New w Osackim Expo Commemoration Park (w 1970 w tym parku odbywała się światowa wystawa Expo) W tym roku impreza odbyła się po raz pierwszy i trwała trzy dni od 19 do 21 marca. Z powodu tragicznego trzęsienia ziemi z 11 marca, festyn nabrał charytatywnego charakteru a nazwę zmieniono na Charity Kids.  Impreza skierowana była nie tylko do dzieci, ale i do dorosłych. Celem było propagowanie zdrowego stylu życia, rękodzieła oraz edukacja ekologiczna. W festynie brały udział sklepy zajmujące się rękodziełem – oprócz kupienia niepowtarzalnych przedmiotów, dzieci mogły wziąć udział w warsztatach i własnoręcznie coś przygotować.  Dzieci robiły m.in pocztówki dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. „Ganbatte!” („Nie poddawajcie się”) to najczęściej powtarzające się słowa.

Podczas festynu kładziony był nacisk na segregację śmieci – dla gości przygotowano specjalne kontenery, przy których pracownicy tłumaczyli jak segregować śmieci, aby jak najwięcej trafiło do recycylingu.

Kids Festa to też możliwość spróbowania wielu pyszności. Liczne stoiska z przeróżnym jedzeniem mogły przyprawić o zawrót głowy i żołądka. Ten festyn powinien trwać przynajmniej tydzień, aby można spokojnie wypróbować 17 rodzajów ramenu, wszystkie słodkości i wiele innych potraw. Japończycy uwielbiają ramen i w imprezie brało udział aż 17 różnych sklepów, bo odbywał się konkurs na najlepszy ramen. Każdy mógł kupić bilet za 500 jenów i udać się do wybranego przez siebie stoiska. Dla porównania – w restauracji ramen kosztuje od 600 jenów.

Dzieci mogły również spotkać się z lokalnymi sławami – politykami, piosenkarzami i sportowcami, którzy opowiadali o swojej pracy. Atrakcją dla dzieci była również zagródka ze zwierzakami! Ale szczerze mówiąc, to szkoda mi było tych małych króliczków i kurczaczków ściskanych przez rozkrzyczane dzieciaki.

Inną atrakcją był tzw. free market – ściągnięty z Ameryki pomysł na rodzinne pozbycie się z domu zbędnych rzeczy takich jak ubrania, zastawa, zabawki, biżuteria… Kiedy jest ciepło w każdą trzecią niedzielę miesiąca rodziny zbierają się w parkach i organizują prowizoryczne stoiska, na których bardzo tanio sprzedają to, co niepotrzebne. Zdumiewające ile osób kupuje w takim miejscu… Ja pomagałam przy stoisku City Life New. Pracownicy firmy postarali się, aby nasz punkt nie świecił pustkami i przynieśli mnóstwo ubrań, butów, akcesoriów itp.  Festyn ukierunkowany był na dzieci, więc przeważały ubranka dziecięce. Co jednak istotne, cały dochód z naszego stoiska został przeznaczony dla ofiar trzęsienia ziemi.

Z powodu ostatnich tragicznych wydarzeń Kids Festa zmieniono na imprezę charytatywną. Stoiska z jedzeniem i pamiątkami przeznaczyły część dochodu dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Ponadto, pracownicy City Life New przez 3 dni zbierali datki do pudełek. Udało nam się uzbierać w przeliczeniu na polskie złotówki 84 000zł. Myślę, że to niezły wynik…

Cieszę się, że mogłam pomóc przy tym festynie, lepiej poznałam się z kolegami i koleżankami z pracy, pewna bariera została przełamana. Musiałam dużo mówić po japońsku, musiałam rozmawiać  i targować się z klientami. Bardzo dobre doświadczenie!

A pod koniec kwietnia odbędzie się LOHAS Festa, wydarzenie o podobnym, ekologicznym znaczeniu z tym, że zorganizowane z większym rozmachem, większą ilością stoisk i gości. Nie mogę się doczekać!!!

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia z Charity Kids!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

3 thoughts on “Charity Kids – pray for Japan

  1. Hee, chociaż udał wam się ten dzień.
    Jacie, chętnie bym pojadła tyle potraw, a zwłaszcza wszamałabym Ramen, jeżeli było aż tyle przepisów 😉 Jak przyjedziesz chociaż 2 różne nam zrób!! 🙂
    Ahh te króliki są świetne po prostu. Takie kulki ;D. A z naszym jest wszystko dobrze, staruch sobie leniuchuje 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s