Smutno ta wiosna się zaczyna…

Niestety, z powodu uszkodzenia systemu chłodzącego, reaktor numer 3 jednak eksplodował. Według oficjalnych informacji rdzeń nie został uszkodzony. Co więcej, w reaktorze numer 2 również zawiodło chłodzenie… Odkrywane są też kolejne ciała ofiar. W Tokio i okolicach poszczególnych regionach na zmianę wyłączany jest na parę godzin prąd. W Tokio niektóre pociągi są zredukowane nawet do 50%. Jak mówił mój znajomy, musiał długo czekać na pociąg…  The New York Times zamieścił dobrej jakości zdjęcia satelitarne, na których można zobaczyć skalę zniszczeń. Miasteczka zostały po prostu zmiecione z powierzchni, nic nie zostało…

Festyn, który przygotowuje City Life (dla przypomnienia – firma, w której pracuję ;)) i który miał się odbyć w najbliższy weekend  zostanie zmodyfikowany i zamiast „Kids Festa”, będzie to „Charity Kids”. Dużo przygotowań zostało już poczynionych, więc mimo tragedii jaka się wydarzyła w piątek, szkoda odwoływać to wydarzenie. Można je właśnie wykorzystać dla dobra mieszkańców północnej Japonii. Na pewno nie będzie to już jednak tak radosny festyn dla dzieci, jak planowano.

A w Osace już naprawdę wiosennie i przyjemnie się zrobiło. I chociaż życie w Osace toczy się zwyczajnie, trudno nie pamiętać o mieszkańcach północnych części Honsiu, którzy od piątku przeżywają dramat utraty domów i bliskich.

W niedzielę udało mi się znaleźć kościół w Suicie, dwie stacje (5 minut) od miejsca, w którym ja mieszkam. Pogoda była słoneczna, wybrałam się więc również na spacer po okolicy i trafiłam na kolejną świątynię.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s